נוב 24 2016

OLEDB6 – סקירת טלוויזית OLED

מאת:

כשהאנשים הנחמדים ממשרד יחסי הציבור של LG בישראל מציעים לך לקבל טלוויזיית אולד 65" לבדיקה – אין ספק שהתשובה היא כן. מובן מאליו, אם כך, שנעתרתי להצעתם האדיבה וביליתי זמן איכות עם טלוויזיית ה- OLEDB6 החדשה. להלן התרשמותי ותוצאות הסקירה.

טלוויזיית ה-OLEDB6 הושקה בתחילת 2016, והיא למעשה הדגם הכי בסיסי בליין החדש של טלוויזיות OLED של LG, לצד ה- OLEDC6 הקעורה. ה-B6 מצוידת בפאנל OLED 4K WRGB שטוח (WOLED-CF), מערכת ההפעלה החדישה  WebOS 3.0 (של LG), תמיכת HDR וטכנולוגיית Color Prime Pro של LG. הטלוויזיה לא תומכת בתלת מימד, למרות שבאופן מעט תמוה LG צירפה זוג משקפי תלת מימד לערכת שהגיעה עם הטלוויזיה… ה-B6 מגיעה בשני גדלים – "55 ו-"65.

רושם ראשוני

קשה מאוד להתעלם מהגודל של הטלוויזיה – "65 זה ענקי. עם זאת, כנראה שההשוואה לא הוגנת לטלוויזיה הרגילה שלי – "40 של פיליפס (אוי לבושה). בסלון הביתי הדי-ממוצע שלי, ה-B6 בהחלט בלטה, ולקח זמן להתרגל לגודלה – אם כי לא הרבה זמן, ועכשיו זה כמו אולם קולנוע ביתי. ואני מת על זה.  

הטלווויזיה של LG מאוד דקה, אבל קופסת המחברים בצידה האחורי מוסיף בליטה מכובדת בגודלה שבהחלט פוגעת באפקט הכללי של טלוויזיה דקה. כמו תמיד, מצאתי עצמי תוהה למה LG לא בחרו לייצר פאנל דק ולספק קופסת מחברים נפרדת שמתחברת לפאנל באמצעות כבל בודד. זה היה הגיוני הרבה יותר בטלוויזיה כה דקה!

אם מתעלים מעבר לבליטה בחלקה האחורי, הטלוויזיה נראית נהדר. כאשר המסך כבוי, הוא מאוד רפלקטיבי, עם גוון אדמדם – אך כאשר הוא דלוק הוא למעשה לא מאוד רפלקטיבי. למעשה, DisplayMate (חברת מדידות המסכים המומחית) טוענת כי זו הטלוויזיה הכי פחות רפלקטיבית שאי פעם נבדקה!

lg-oledb6-review-reflectance

הטלוויזיה מגיעה עם פלטפורמת  WebOS 3.0 smartTV של LG, ושלט אוויר תלת מימדי. השלט הוא תענוג צרוף והשימוש בו מאוד אינטואיטיבי. לקח כמה דקות בלבד להתקין את הטלוויזיה, לחבר אותה לויי-פיי ולחבר אליה את הסטרימר שלי. ניסיתי גם לחבר כונן חיצוני והיה נהדר לראות שהטלוויזיה אכן מצליחה להציג את כל התוכן הקיים שם – אפילו עם כתוביות בעברית (מה שהוכח בעבר כמשימה לא פשוטה למכשירים רבים).

איכות תמונה ו-WebOS 3

טלוויזיית ה-OLED של LG מספקת תמונה נפלאה. מבחינים מיד בשחורים העמוקים – ביחוד בעת משחק או ניווט בתפריטי הטלוויזיה. רזולוציית 4K היא מדהימה, אך למרבה הצער אין המון תכני 4K זמינים כרגע. אפילו תמונת Full-HD נראית מצוין בטלוויזיה הזו, ומבחינים בפרטים רבים, צבעים עמוקים וניגודיות מעולה.  

lg-oledb6-review-front

צפיתי בתכנים מגוונים ב-OLED B6, כדי לבחון איך היא מתפקדת במצבים שונים. סצינות חשוכות מרגישות ברורות במיוחד והפרטים נשארים ברי-הבחנה. זהו המקום בו הרגשתי שהטלוויזיה מצטיינת במיוחד. תכני מוזיקה ותכניות ילדים ססגוניות ובוהקות נראו גם הן מצוין בטלוויזיה הזו. הצבעים ממש קופצים מהמסך והכל נראה מלא חיים ומהנה.

אחד מיתרונות מסכי OLED הוא זמן תגובה נמוך. תמונות הנעות מהר לא נמרחות וקטעי אקשן קופצניים הם תענוג לצפייה. הגודל המשמעותי של הטלוויזיה, בשילוב עם צבעים חדים וניגוד מדהים, באמת יוצרים חוויה אימרסיבית שכל חובב צפייה יעריך.

הטלוויזיה משתמשת ב- WebOS 3.0 של LG, שהתגלה כמאוד קל להפעלה ואינטואיטיבי. ה-B6 מגיעה עם מספר אפליקציות מותקנות ומגוון אפשרויות VOD (אפילו עם תוכן ישראלי, שהיה הפתעה נעימה). שתי הבנות שלי, בנות 8 ו-6, למדו להפעיל את הטלוויזיה תוך 5 דקות – כולל התקנת משחקים חדשים. שלט האוויר התלת מימדי כיפי וקל לשימוש.

lg-oledb6-review-side

איך אנשים הגיבו לטלוויזיה?

מספר אנשים ביקרו והתרשמו מהטלוויזיה, והקשבתי למה שהיה להם להגיד. נראה שכולם חשבו שהטלוויזיה נראית נהדר ושאיכות התמונה מעולה. קיבלתי יותר מהצעה אחת לקנות אותה ממני, ולפחות הצעה אחת לבצע תרמית ביטוח. זהו בהחלט מסך מרשים – ודרך מעולה לגרום לחברים לקנא.

אני לא בטוח, עם זאת, אם אנשים באמת מבחינים באיכות התמונה האמיתית – מסכי LCD יוקרתיים כיום מציעים איכות תמונה נהדרת גם כן, וקשה ממש לראות את ההבדל בלי השוואת זמן אמת של מסך לצד מסך. כך שבעוד שזו טלוויזיה מצוינת עם מה שכנראה נחשבת לאיכות התמונה הטובה ביותר בשוק כיום, המסקנה שלי היא שקשה לראות את ההבדל סתם כך. אחרי שמבלים זמן מה עם טלוויזית OLED, לעומת זאת, יהיה קשה מאוד לחזור אחורה.

שתי הבנות שלי, אגב, מאוד אהבו אותה – למרות שזה עלול להיות בגלל הגודל שלה, המשחקים שעליה, ועובדה שאין אותה לאף אחת מהחברות שלהן….

האם הטלוויזיה שווה קנייה?  

טלוויזית ה-OLED B6 "65 עולה כעת $2,999 בארה"ב. בישראל, היא נמכרת תמורת בערך 19,000 ש"ח, שהם משהו כמו $5,000 – כמעט כפול מהמחיר בארה"ב. זוהי טלוויזיה נפלאה שמציעה את איכות התמונה הכי טובה שקיימת כיום, פועלת בצורה חלקה, ידידותית ונוחה לשימוש ואפילו נראית נהדר כאשר היא כבויה. מי שיכול להרשות לעצמו לקנות אותה, שידע שזוהי אחלה טלווזיה לקנות ושהוא כנראה לא יתחרט על זה…. מי יודע? אולי אפשר למצוא אותה באחת מהנחות הבלאק פריידי המתקרבות?…

סגור לתגובות על OLEDB6 – סקירת טלוויזית OLED

התגובות סגורות.